Fizjoterapia po endoprotezie biodra ile czasu trwa oraz po jakim okresie chory dochodzi do siebie?

Fizjoterapia po endoprotezie biodra jest niezmiernie ważna i konieczna, bez niej chory nie powróci do zdrowia bardzo szybko. Fizjoterapia po endoprotezie biodra powinno się wyjaśnić czym jest najpierw zabieg. Zalicza się on do zabiegów chirurgicznych, w jakim następuje zastąpienie kości biodrowej i panewki sztucznym implantem. Fizjoterapia po endoprotezie biodra polega na myśli korzystania zasadniczo z fizykoterapii, do której potrafimy dodać:

  • zwiększenie grupy fizycznej
  • poprawa ruchomości ścięgien
  • rozciągnięcie przykurczy
  • poprawa wydolności oraz całkowitej kondycji chorego

Na samym wstępie już drugiego dnia po operacji rozpoczyna się już fizjoterapia po endoprotezie biodra. Kolnym istotnym etapem jest chodzenia o kulach. Po operacji chory chodzi o balkoniku, później o 2 kulach a po 2/4 miesiącach po operacji kule może odstawić i próbować rozpocząć chodzić samodzielnie .Wbrew pozorom nie jest to oczywista rzecz. Fizjoterapia po endoprotezie biodra w pierwszej dobie polecane jest robienie łatwych kroków wahadłowych. Ćwiczenia dokonuje się 3-4 razy na dzień w serii powtórzeń około 10-12. Po pierwszej dobie fizjoterapia po endoprotezie biodra https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/on-line-endoprotezoplastyka-stawu-biodrowego-wyzwanie-dla-pacjenta-i-terapeuty/336 polega na postawieniu do pionu pacjenta oraz zaczęciu zadań jak unoszenie nogi itp. Kiedy już opuśćmy klinikę jest potrzebna dalsza fizjoterapia po endoprotezie biodra. Po powrocie do mieszkania fizjoterapia po endoprotezie biodra powinna odbywać się pod okiem rehabilitanta, który zadba o dobra postawę. Ważne jest też wzmacnianie mięśni nogi, ale ćwiczenia muszą być przeprowadzane systematycznie i w odpowiedni sposób. Zauważalny jest tutaj czas w jakim zaczniemy robić ćwiczenia. Fizjoterapia po endoprotezie biodra będzie intensywniejsza jak ćwiczenia zaczniemy od razu. Często pacjenci boją się ich robienia z powodu na odczuwania dyskomfortu, jednak specjalista pomoże nam dopasować zakres zadań do własnych granic. Należy pamiętać, aby parę dni po operacji zachować odpowiedni rozum i nie forsować się za dużo.


Fizjoterapia po endoprotezie biodra chodzenie o balkoniku, a kiedy o kulach?
Pierwsze parę tygodni po operacji niestety jesteśmy zmuszeni opierać nasz ciężar ciała na balkoniku, który ułatwi nam się. Fizjoterapia po endoprotezie biodra na balkoniku powinna być dopóki zanim nie wrócą nam siły oraz równowaga. Następnie specjalista poleci nam przejście na 2 kule i zaczęcie nauki schodzenia po schodach. Dla osób zdrowych nie stanowi to problemu jednak u kobiet po takich zabiegach często jest to bardzo ogromny wysiłek, nie tylko fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. Pokonanie własnych wad może niestety troszkę trwać. Fizjoterapia po endoprotezie biodra i umiejętność chodzenia nie należy do prostych. Na wstępie musisz podpierać się poręczy i stawiać nogę wyłącznie na jeden stopień , a dalej dokładać drugą. Nigdy nie próbuj tegoż na przemian Twój organizm nie jest jeszcze na to gotowy. Czas fizjoterapia po endoprotezie biodra to jakieś 4 miesiące. Ale u niektórych może trwać krócej. Ważne jest byśmy się do zaleceń specjalisty oraz ćwiczyli regularnie.