Microdiscektomia czym jest warto się na nią decydować jak prezentuje się operacja?

Microdiscektomia jest toż mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, jaki ma za zadanie zniwelować objawy dyskomfortu kręgosłupa. Jego obowiązkiem jest ograniczenie bólu nerwów na kręgosłup. Microdiscektomia jest przeważnie wykonywanym według statystyk operacją chirurgicznym. Stosuje się do jej zrealizowania mikroskopu, dzięki jakiemu potrafimy precyzyjnie usunąć uszkodzony krążek międzykręgowy. Microdiscektomia służy nie tylko zlikwidowaniu dyskomfortu pomiędzy kręgowych, ale również zlikwidowaniunapięcia w obszarze kończyn dolnych. Microdiscektomia jest zabiegiem szybkim oraz rzadko przynosi ze sobą powikłania, gdyż chirurg nie ingeruje głęboko w układ kostno-mięśniowy. Mikrodiscektomia stanowi formę stosowanych powszechnie metod laparoskopowych. Mikrodiscektomia jest robiona w znieczuleniu ogólnym pod pełną narkozą. Chory układa się wygodnie na boku, gdzie robione są badania z podaniem kontrastu, które bezpośrednio określają miejsce operacji. Powszechnie wykorzystuje się tu rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Mikrodiscektomia polega na wykonaniu nacięcia skóry wokół 2-3 cm. Następnie mięśnie odchodzące od kręgosłupa są odginane, aby chirurg posiadał dostęp do struktur kostnych. Po dostaniu się do kanału kostnego chirurg usuwa wadliwy dysk czy przepuklinę. Zabieg nie trwa długo maksymalnie 2h, gdzie w kluczowej dobie pacjent zostaje postawiony do pozycji| stojącej. Następnej doby zazwyczaj wychodzi się już do domu. Mikrodiscektomia jest właściwie zabiegiem bezinwazyjnym, a ryzyko powikłań to tylko kilkanaście procent. Chory może czuć dyskomfort i mieć kłopoty z poruszaniem się. Może także pojawić się dyskomfort podczas leżenia.
Microdiscektomia https://med-coach.pl/filmy/microdiscektomia-maly-zabieg-duze-wyzwanie-dla-terapeuty-i-pacjenta/274 prowadzona jest najczęściej:

  • lędźwiowego systemu korzeniowego
  • osłabienia napięcia mięśniowego w nogach lub podudziach
  • zaburzenia odczuwania w nogach

Microdiscektomia jak prezentuje się terapia?
W czasie pierwszych 3 tygodni powinno się udać się do specjalisty. Te pierwsze tygodnie są najistotniejsze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest tu seria krioterapii, która minimalizuje opuchliznę i zminimalizuje ból.

W czasie rehabilitacji po microdiscektomia zalecane są również elektrostymulację, ćwiczenia rozciągające, czy swoistego typu treningi połączone z utrzymaniem odpowiedniej postawy lub chodzenia. Wskazywane są także mobilizacja opony twardej rdzenia kręgowego, treningi bierne rozciągające mięśnie stawu biodrowego
Microdiscektomia a nawroty czy zdarzają się często? Jak wszelki zabieg ponosi ze sobą ryzyko, ze po pewnym okresie dyskomfort może wrócić. Ale według wyliczeń tyczy toż jakieś 10% wszystkich pacjentów. Dzieje się toż kiedy twój dysk może ponownie wypaść do kanału kręgowego. W czasie operacji nie wszystkie części dysku mogły zostać usunięte.
Microdiscektomia a powikłania.
Jak każdy zabieg ponosi ze sobą powikłania, które potrafią wystąpić w czasie operacji. Utrata krwi, reakcja alergiczna na znieczulenie lub takie, które są bezpośrednio połączone z – microdiscektomia:

  • uszkodzenie korzenia nerwowego (do 8% przypadków);
  • uszkodzenie worka oponowego
  • zakażenie bakteryjne podczas zabiegu lub po nim.